Davetli Listesi Nasıl Hazırlanır?

Sedef Kategoriler

Ürünler

Davetli Listesi Nasıl Hazırlanır?

Kalbinizdeki aşktan emin olduğunuzda evlilik yoluna çıkmak için hazırlıklar başlar. Bu yol hem uzun hem de hayatın en keyifli zamanlarını içinde barındırır. İçinizdeki yeni hayat kuracak olmanın heyecanı ile hız kesmeden hazırlıklara başlarsınız. Önce ailelerden isteme anı yaşanır ki bu an hem en geleneksel hem de en duygusal anların yaşandığı bir zaman dilimidir. Sonrasında ise nişan hazırlıkları başlar ve burada rüya gibi bir nişanlık seçmek detaylı bir arayış içerisine girersiniz.Sonra bu arayışa davetiyede eklenir..Bu hazırlıkları sevenleriniz ile paylaşmak ve en özel gününüzde bir arada olmak için göze şık gözükecek daveti modelleri içerisinden en güzelleri seçilir.Tabi burada uygun fiyatlı olması da önemli bir parametredir çünkü tahmin edersiniz ki bu süreçte birden çok detay var ve çoğu da maliyetli olacaktır.

Tüm bunlardan sonra merakla beklenen, ailenizin yıllarca hayalini kurduğu sizin sevdiğinizin omzuna yaslanıp rüyalara daldığınız düğün zamanı gelir. Kuğu gibi süzüleceğiniz gelinliğiniz ve diğer hazırlıklarda tamamlandığında sıra davetli listesine gelir. İşte burada bazen küçük kafa karışıklıkları ve karmaşıklıklar oluşabiliyor. Bizde çiftlerimizin bu sorundan muzdarip olduğunu düşünerek bu yazımızda bu konuya mercek tuttuk. Konu başlıklarımızın size rehber olacağına eminiz..

Ailenize Uygun Mekan Seçtiniz Mi ?

Bu başlık davetli listenizi hazırlarken sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Eğer geniş bir aile yapısına sahipseniz butik bir düğün organize etmek sizi davetli listenizi hazırlamakta oldukça zorlayabilir ve ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Geniş konuk kapasiteli salonlar geniş aileler için daha uygun olacaktır.

Düğün Mü Nikah Mı?

Kalabalık ailelere sahip çiftlerin nikah ve düğünlerini ayrı yapmaları bizce kolaylık sağlayacaktır. Nikaha listedeki tüm sevenlerinizi davet edip bu mutlu ana tanıklık etmelerini sağlayabilirsiniz. Düğününüzde de listeyi küçültüp daha yakın dost ve akrabalarınızı gecenize davet edebilirsiniz.

Çift Liste Hazırlayın

Elinizde 2 adet liste hazır olsun. Biri çok yakın akraba ve dost çevresi diğeri de asıl listenizden gelmeyecekler olursa hemen oradan ekleme yapmanız için.Hatta bu aşamada asıl listenize daha erken davetiye verip kendinizi garanti altına alabilirsiniz.

 

 

 

wp-puzzle.com logo

YORUMLAR

WhatsApp Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.