Evliliğe Giden İlk Adım: Ailelerin Tanışması

Sedef Kategoriler

Ürünler

Evliliğe Giden İlk Adım: Ailelerin Tanışması

Evlilik teklifi aldınız ve çok mutlusunuz! Bu süreçten sonra her şeyin çok hızlı gideceğini sizlere söyleyebiliriz ancak bu süreçte aileleri yönetme konusunda tabi başarılı olursanız. Siz çok uyumlu bir çift olabilirsiniz ancak ailelerin birbirine uyumu haliyle çok önemli bir konu. Evlilik kararı aldıktan sonra yapılması gereken ilk şey tabi ki isteme safhalarına gelinmeden önce ailelerin tanışması. Kimi zaman bir düello kimi zaman bir tatlı sohbet olarak geçen bu tanışma günü tüm çiftlerin en çok endişelendiği gün olsa gerek. Her şeyin yolunda gitmesini ve evliliklerinin ailelerinin onayı dahilinde olmasını isteyen çiftler, bu gün geldiğinde ne yapacakları konusunda haliyle şaşırabiliyorlar. Birkaç tüyo ile evleneceğiniz kişinin ailesini ailenize sıcak gösterecek ve tanışmadan sonra ise hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız! Davetiye Ofisi olarak bu önerilerimizden sonra davetiye modelleri ve fiyatları konusunda size de yardımcı oluruz hani (:

 

  1. Tanışmalarını Planladığınız Günden Önce Harekete Geçin!

 

Aileleri tanıştırmadan önce yapmanız gerekenleri doğru bir zamanda ve şekilde yaparsanız bu süreci çok güzel bir şekilde atlatabilirsiniz. Ailelerinizin birbirine karşı önyargısız ve sevecen yaklaşması tamamen sizin elinizde. Aileler arasında köprü olarak olan kişiler sizler olduğunuz için ailelerin arasını da haliyle siz yapacaksınız. Örneğin, ailelerinize evlilik kararınızı açıkladıktan önce ya da sonra ailesinin yaptığı güzel sosyal etkinlikleri, başkalarına yaptıkları yardımları ve size değer verdiklerini güzel bir kurgu ile anlatabilirsiniz. Böylece, ilk izlenimler olarak aile hakkında pozitif bir etki yaratmanız içten bile değil. 1 ay boyunca belirli aralıklarla sıkmadan ve bunaltmadan bu şekilde ailenin tüm fertleri hakkında pozitif şeyler anlatarak, bu süreci kolaylıkla atlatmanız yüksek.

 

  1. Özel Günlere Dikkat!

 

Ebeveynler haliyle biraz hassas olabiliyor özel günler konusunda. Doğum günleri, Cumaları ve diğer özel günleri unutmamanız elbette sizin yararınıza. Ailelerin özel günlerini kutlamayı alışkanlık haline getirseniz iyi olur, zira bu çok işinize yarayacak (:

 

  1. Dışarıda Bir Yemek Organizasyonundan Ziyade Evde Tanışma Yemeğini Tercih Edin!

 

Tanışma amaçlı yemek planladığında hemen devreye girerek tanışma yemeğini evde gerçekleşmesini sağlayın. Dışarıda aileler haliyle çekineceğinden veya gerileceğinden ailelerinizin kaynaşmasını geciktirebilir. Evde yenilen yemeğin bizim kültürümüzde her zaman bir hatırı vardır ve daha sıcak bir ortamın olmasını kolaylaştırır.

 

  1. İlk İzlenim Çok Önemli!

 

Bugün bir iş başvurusuna giderken bile çok özeniyoruz. Ailelerin tanışması gibi hayatımızı etkileyebilecek bir günde haliyle daha da kendimize ve çevremize dikkat etmeli, iyi bir izlenim bırakmaya çalışmalıyız.  Masadan süslemelere, yemeklerden kıyafetlere kadar (kendimizin dışına çıkmadan tabi) özen göstermeli ve misafirlerimizi güler yüzle karşılamaya özen göstermeliyiz. Böylece, ilk izlenimde de pozitif fikre sahip olan aileler sohbetten sonra kaynaşmış ve bu ilk tanışma süreci de başarıyla tamamlanmış olacaktır.

wp-puzzle.com logo

YORUMLAR

WhatsApp Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.