Gelinler İçin Bakım Önerileri

Sedef Kategoriler

Ürünler

Gelinler İçin Bakım Önerileri

Her bayan evleneceği gün kusursuz bir güzellikle göz kamaştırmak ister. Düğünlerin hep “en güzel kızı” olma isteği ile kendine düğün zamanında bakımlar yapan gelinlere bir çok tavsiyemiz bu yazıda!

Düğün hazırlıklarının ve bu stresli sürecin haliyle hem psikolojimize hem de fiziğimize etkisi vardır. Kimi gelin zayıflarken kimi gelin de cilt problemleri (sivilce) yaşar. Gelinlerin bu stresli süreç boyunca kendilerine dikkat etmesi, haliyle düğün gününde kusursuz görünmesine olanak sağlayacağından birçok gelin, düğün öncesi bakımlarına çok dikkat ederler.  İşte, gelinliğin içinde göz kamaştıracağınız bakım önerileri!

  1. Cilt bakımı

Cilt bakımı haliyle her bayanın ilgilendiği bir konu ve cildimizin pürüzsüz olması halinde gelin makyajı da kendini gösterecektir. Cildinizde herhangi bir problem var ise güzellik merkezlerinde ya da dermatologlara giderek bu problemin kaynağını öğrenebilir ve tedaviye başlayabilirsiniz. Stres nedeniyle çıkan sivilceler için ise maden sodası birebir olacaktır. Hiçbir masrafa girmeden yatmadan önce maden sodası ile yüzünüzü yıkayarak var olan sivilceleri kurutacak ve cildinizin nemini yeniden kazanacaksınız. Işıldamayan ve kuru ciltler için ise bal ve yoğurdu karıştırarak harika bir nemlendirici elde edebilir, cildinize ışık gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

  1. Kilo Dengesi

Gelinlerin birçoğu gelinliklerine sığma ya da sığamama konusunda problemler yaşayabiliyor.  Düğün sürecinde düzenli spor yaparak fit kalmayı başarabilir ve gelinliğinizde beden problemini yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Var olan kilonuzu korumak adına bir çok beslenme menüsüne bakabilir, spor faaliyetlerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

  1. El, Ayak Ve Vücut Bakımı

Vücudumuzda en çok dikkat çeken yerlerden birisi ise haliyle ellerimiz. Bir bayanın ellerinin güzel olması o bayanı daha da alımlı kılıyor işin doğrusu. Ee, düğün gününde kusursuz olarak süzülmek isteyen hanımlar da ellerine ve ayaklarına oldukça önem göstermeli. Bakımlı bir el için ise; tırnaklara düzgün manikür yapılmalı ve ölü deriler alınmalı, bunun haricinde el sürekli nemlendirilmeli. Vücudun ihtiyacı olan nemi alabilmesi için duştan sonra güzel kokulu nemlendiriciler sürülebilir ve böylece kuruyan ciltten kurtulunabilinir.

  1. Makyaj!

Evlenecek hanımlar iyi bilir ki makyaj ürünleri ciltte deformasyonlara neden olabilir. Düğün günlerinde gelinler ağır makyajlardan kaçınmalı ve sade makyajları tercih etmeli. Bakımlı bir cilt ancak ve ancak temiz ve parlak bir ciltten geçer. Bu nedenle, bakımlarınızı yaparken cildinizi yoracak ürünleri kullanmaktan bir süre kaçınmanız halinde tüm güzelliğiniz ile düğün gününüze hazır olabilirsiniz!

wp-puzzle.com logo

YORUMLAR

WhatsApp Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.