Gelinlik Seçiminde Yapılan Yanlışlar

Sedef Kategoriler

Ürünler

Gelinlik Seçiminde Yapılan Yanlışlar

Her genç kızın bir gelinlik hayali mutlaka vardır.Evliliğe sıcak bakmayanında sevdiği ile birlikte bir hayata yelken açmak isteyeninde .. Evliliğe hazırlanan bayanlar her detayı hazırlar fakat konu gelinliğe geldiğinde bu seçim aylar sürebilir. Satın mı alalım yoksa kiralayalım mı yada hiçbirini seçmeyip özel mi diktirelim soruları uzun bir zaman aile arasında çiftlerin sohbetlerinde sıkça konu başlıkları arasında önemli bir yer tutar. Tıpkı davetiye seçimi gibi. Davetiyelerde de bazı çiftler mizah yüklü olmasını ister bazısı da sadeliği tercih eder.Tabi burada fazla sayıda davetiye bastırılacağı için ucuz olmasına da dikkat edilir.Gelinlik seçimi de tıpkı davetiyeler gibi uzun süre gelin adaylarımızın kafasını karıştırır.

Biz bu kafa karışıklığında hataya düşen ve bazen yanlış tercihler yapan gelinlerimizi yakın mercek altına aldık ve gelinlik seçiminde yapılan yanlışları detaylı bir şekilde inceledik.

İlk Hata:Vücut Tipinize Uygun Olmayan Modeller

Tüm gelin adaylarının hayalinde belli bir gelinlik modeli olduğunu biliyoruz. Fakat bazı hayaller gerçekler ile birleştiğinde pekte hayalleri süsleyen sonuçlar ortaya çıkmayabiliyor.Vücut tipinize uygun gelinlik seçmediğinizde sizde bu hataya düşmüş olacaksınız.Örneğin geniş omuzlu bir vücut tipine sahipseniz düşük yakalı veya kayık yaka bir gelinlik tercih etmek çok yanlış olacaktır.Çünkü zaten omuzlarınız geniş bir ölçüye sahipse bunu küçültmek için tek omuz veya sandık yaka bir gelinlik tercih etmeniz uygun olacaktır.Bu benim hayalim değil diyorsanız önünüze çıkacak hatalara katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Doğru Mekan Doğru Gelinlik!

Mekanın gelinliğimde ne gibi bir hükmü olur demeyin. Önce organizasyon yapacağınız mekana karar verin sonrasında ise gelinlik seçiminiz gerçekleştirin. Çünkü doğa ile iç içe bir kır düğününde upuzun kuyruğunuzun uçuşmasını ve gelin duvağınızın davet alanında bir kuğu gibi süzülmesini istemez misiniz? Bunlara karar verdikten sonra davetiye ve diğer detaylara karar vermek emin olun ki çok daha kolay olacaktır.

Provalar Hayat Kurtarır..

Gelinliğim tam istediğim gibi oldu artık provaya gerek yok demeyin hata yapmış olursunuz. Son gelinlik provanızı saçınız,makyajınız ve gelin ayakkabınız ile gerçekleştirin ki eksikleri tam anlamıyla görmüş olun ve önleminizi alın.

wp-puzzle.com logo

YORUMLAR

WhatsApp Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.