Kına Gecesi İçin Mekan Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Sedef Kategoriler

Ürünler

Kına Gecesi İçin Mekan Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Türk kültürünün düğün adetlerinden birisi olan kına gecesi; her yöreye özgü olarak minik farklılıklar gösterse de genelde bir mekanda tüm davetliler huzurunda gerçekleştirilir. Düğün gününün bir gün öncesi ya da bir hafta öncesi bir gün günde yapılan bu adet genelde kadınların katılımıyla gerçekleştiği için kına gecesi her bayan için çok özeldir. Ailelerinden ayrılan kızların bir nevi ağıtı olarak da görülen kına gecesinin içeriği her geçen sene değişmektedir. Günümüz sosyal medyalarında sıklıkla paylaşılan kına gecesi videoları ile genç hanımlar birbirlerine benzer kına gecelerine farklılık katmaya oldukça meraklı. Bu doğrultuda organizasyon firmaları da tüm kreatifliği ile kına gecesi mekanlarını baştan aşağıya ihtişamla kaplayıp, harika fikirler ile genç hanımların özel günlerine özel etkinlikler katmaktadır.

Yakında evleneceklerin de yakından ilgilendiği bu kına gecesi konularında en önemli şeyler aslında kına gecesi mekanlarının seçimi ve kına gecesinde neler yapılabileceği. Kına gecesi mekan seçimi konusunda tereddütte kalan ve bir çok açıdan değerlendiren çiftlerin aklı bazen karışabiliyor. Aynı zamanda sıradan bir kına gecesi istemeyen çiftler ise bu tip isteklerini nasıl gerçekleştirebileceklerini bazen bulamayabiliyor. Bu nedenle düğün davetiyelerinde yer alacak kına gecesi mekanlarını seçme konusu da haliyle çiftlerin aklını karıştırmakta.

Peki, İyi Bir Kına Gecesi Mekan Seçimi Nasıl Yapılır?

Kına gecesi mekanı seçerken aslında herkesin dikkat ettiği en önemli kriter bütçe. Belirli bir düğün bütçesi olan çiftler haliyle kına gecesine daha az bütçe ayırmakta. Kına gecesine katılacak konuklarınızın sayısına göre bir mekan seçmeniz sizin bütçenizi aşmamanızı sağlayacağından, kına gecenize daha çok yakın akrabalarınızı davet edebilirsiniz. Böylece, bütçe konusunda sizi zorlayacak büyük bir kına gecesi yerine butik şekilde çalışan küçük kına gecesi mekanlarını tercih edebilirsiniz. İyi bir kına gecesi mekanının aslında özellikleri az çok bellidir. Peki, bunlar neler?

  • Temizlik: Bir mekanın temizliği orada çalışan ekibin profesyonelliğini ve işine saygılarını gösterir. Mekanın pis oluşundan size verecekleri hizmetlerin kalitesini zaten anlayabilirsiniz. O nedenle, kına gecesi mekanlarını gezerken temizlik kriterine mutlaka yer verin.
  • Fiyat: Fiyat olarak çok aşağı mekanlarda sizi endişelendirmeli. Belirli bir ortalama fiyatı olan kına gecesi mekanlarına kampanyalar dışında çok düşük ücretler ödemeniz sizin kına gecenizde bir çok sorun yaşamanıza sebep olabilir. Kına gecesi mekanlarını gezerek ortalama bir fiyat alın ve en çok beğendiğiniz mekanı tercih edin.
  • Organizasyon: Bir kına gecesi mekanının olmazsa olmazı tasarım veya size sunduğu dekorasyon seçenekleri değildir. Kına gecenizde yapacağınız her türlü etkinliği yönetebilecek bir ekip iyi değilse, kına geceniz karmaşa halinde sürer ve eğlenemezsiniz. Bu nedenle, iyi bir kına gecesi seçmek için organizasyon ekibiyle çok iyi bir diyaloğa girmeli ve anlaşma esnasında tüm taleplerinizi karşı tarafa aktarmanız en doğrusudur. Böylece, sizin hayallerinizi süsleyecek kına gecesi mekanını kısa sürede bulur, bütçenizi de aşmamış olursunuz.

wp-puzzle.com logo

YORUMLAR

WhatsApp Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.