Yaz Düğünü Konsepti:Kumsalda Düğün

Sedef Kategoriler

Ürünler

Yaz Düğünü Konsepti:Kumsalda Düğün

Zaman değişiyor ve gelişiyor. Bu gelişmeler yaşanırken çoğu kültürümüz ve alışkanlıklarımızda bu değişimlerden nasibini alıyor. Kimi iyi yönde kimi yarı olumsuz diyebileceğimiz yönlerde. Biz bu yazımızda bu değişimin iyi bir tarafından söz edeceğiz. Türkiye’de düğün kültürünün çok köklü ve yüzyıllar öncesine dayandığını bilmeyeniniz yoktur. Bembeyaz gelinlikler,şatafatın hakim olduğu bir salon ve kabarık saçlar.. Nesil değiştikçe bu saydığımız başlıklar da kendi içerisinde değişikliklere uğradı tabi ki. Özellikle düğün mekanları yeni yetişen nesil ile farklı alternatiflere ve modern çizgilere kapısını sonuna kadar açtı. Bu düğün mekanlarından bir tanesi var ki son yıllarda çoğu dizi ve filmin romantik sahnelerine de ev sahipliği yaptı. Hangisi acaba diye soracak olursanız bir yaz rüyası haline gelen kumsalda düğün!

Herkes izlediği filmlerdeki kumsalda düğün sahnelerinde en azından bir kere iç çekmiştir. Bizde sizler için ilerde bu hayali yaşamanızı dileyerek kumsalda düğün hakkında birkaç konu başlığı derledik . Hadi göz atalım!

  • Kumsalın Olmazsa Olmazı Uçuşan Tüller!

Eğer böyle marjinal ve modern düğüne imza atmaya hazırlanacaksanız öncelikle mekan dizaynı oldukça önemli olacaktır. Yazın güneşin batmaya yakın kızıllığı ve denizin kıyıya vuran tatlı sesi eşliğinde toplanıp aşkınızı hep birlikte kutlayacağınız bir organizasyonun girişinde uçuşan beyaz tüller ve mevsim çiçekleri olmalı. Bu tüllerin arasından ise tahta bir iskele geçerek kumsala varmalı. Bizce bir de tahta bir teksas tabelası ile bu organizasyonu tamamlarsanız kusursuzluğu yakalayacaksınız!

  • Kumsalda Yapılacak Düğününüzü Geleneksel Akrabalara Duyurmak..

Başlık bilerek manidar ve içinizden sırıttığınızı tahmin edebiliyorum. Ya kumsalda düğün mü olur orda topuklu giyilmez ya da akşam deniz kenarı serin olur diyecek aile büyükleriniz içinde gönülleri fethedecek bir fikrimiz var. Onlar için kumsalda düğün konseptine uygun seçeceğiniz düğün davetiyeleri ile bizce gönülleri olacaktır. Davetiye fikri olarak kurumuş papatyaları kraft kağıtlar arasına koyabilir ve bunları hasır ipler ile fiyonklatabilirsiniz. Bu konuda bir çok alternatif sizlere kapısını açacaktır.

  • Kumsal Düğününde Kıyafet Tercihleri

Bu başlıkta sizleri beyaz uçuşan kollar ve valon etekli beyaz elbiseler bekliyor olacak. Düğünde gelinin beyaz giyinmesi sebebi ile nedimeler uçuk pembe veya fuşya gibi yazın pastel renklerini tercih edebilirler. Nedimeler için papatya taçlarda şık bir alternatif olacaktır.

wp-puzzle.com logo

YORUMLAR

WhatsApp Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.